icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Lankstus energijos valdymas

Naujiena! Galimybė uždirbti iš įmonės elektros įrangos

Uždirbkite iki 15% pajamų be jokių investicijų

Enefit teikiama lankstaus energijos valdymo (en. Flexibility) paslauga leidžia užsidirbti pajamų keičiant nežymiai elektros energiją naudojančių ar gaminančių įrenginių veikimą.

Kaip tai vyksta?

Tam tikros įrangos veikimas gali būti lanksčiai reguliuojamas, netrikdant esminių įrangos funkcijų ar procesų.

Pavyzdžiui, trumpam sumažinant šaldymo kameros temperatūrą vienu laipsniu arba pumpuojant vandenį iš vandens siurblio 30-čia minučių vėliau, arba pakeičiant elektrinio šildytuvo veikimo laiką.

Sistemos operatorius „Litgrid“ yra pasirengęs mokėti už tai, kad vartotojai tam tikru metu pakeistų elektros energijos vartojimą. Paprasčiau tariant: pavyzdžiui, siurbliai galėtų būti išjungiami, kai balansavimo rinkoje yra mokama didesnė nei „Nord Pool“ biržos kaina, ir papildomi siurbliai įjungiami, kai balansavimo rinkoje galima nusipirkti pigesnės elektros energijos nei biržoje rinkos kaina. Elektros suvartojimas išlieka toks pats, tačiau sąnaudas sumažina uždirbtos pajamos.

Kodėl verta?

 • Priklausomai nuo įrenginio, lankstumo paslauga leidžia įmonei uždirbti papildomų pajamų, sudarančių iki 15% metinių elektros suvartojimo sąnaudų ar elektros gamybos pajamų, gautų iš elektros energijos vartojančios ar gaminančios įrangos.
 • Prisijungimo prie lankstumo paslaugos išlaidas padengia „Enefit“, tad įmonė nepatirs jokių papildomų investicijų.

Kurie įrenginiai tinka lankstaus energijos valdymo paslaugai?


Tinka visi elektriniai įrenginiai, kurių darbo laiką galima keisti


PRAMONINIAI ĮRENGINIAI

 • Vandens šildytuvai ir katilai
 • Siurbliai
 • Krosnys
 • Šildymo ir šaldymo įranga
 • Smulkintuvai
 • Kompresoriai

ELEKTRINĖS TRANSPORTO PRIEMONĖS

 • Elektriniai autobusai
 • Elektromobiliai
 • Elektriniai laivai
 • Įkrovimo stotelės

GAMYBOS ĮRENGINIAI

 • Vėjo jėgainės
 • Saulės jėgainės
 • Termofikacinės elektrinės
 • Siurblinės ir hidroelektrinės

Kodėl verta prijungti savo įrenginį prie mūsų lankstaus energijos valdymo paslaugos?


Vertingas sprendimas, nereikalaujantis jokių pastangų


Paverskite išlaidas pajamomis

Kompensuokite iki 15% išlaidų už suvartotą elektros energiją per metus

Jokių investicijų

Padengiame visas su paslaugos pajungimu ir priežiūra susijusias išlaidas

Jokios rizikos

Naudojimasis paslauga yra saugus, jūsų pačių kontroliuojamas, koreguojamas arba atsisakomas

Novatoriška

Įranga valdoma automatiškai, netrikdant pagrindinių įrangos veikimo procesų


Kaip veikia lankstaus energijos valdymo paslauga?

 • Įrenginys yra prijungiamas per saugų duomenų perdavimo kanalą prie „Enefit“ virtualios jėgainės platformos, turinčios informacijos saugumo valdymo sistemos sertifikatą ISO 27001.
 • Įrenginys siunčia informaciją apie savo darbo režimą ir pasirengimą virtualios jėgainės platformai.
 • Virtuali jėgainė, aktyviai dalyvaudama elektros rinkoje ir ieškodama geriausių būdų, kaip sukurti vertę įmonei, optimaliai parenka prijungtus įrenginius ir siunčia jiems atgal aktyvavimo signalus, kad įrenginiai pakeistų energijos suvartojimo grafiką, t.y. padidintų ar sumažintų elektros vartojimą, priklausomai nuo elektros kainos rinkoje.
 • Pasirinkimas, bet ne įpareigojimas: norėdami pakeisti numatytuosius išankstinius nustatymus, galite nurodyti, ar įrenginys yra prieinamas virtualiai jėgainei kiekvieną dieną ir valandą.Lankstaus energijos valdymo paslaugos pajamų apskaičiavimas


Apskaičiuokite, kiek jūsų įmonė gali uždirbti iš lankstaus energijosvaldymo

Pasirinkite įrenginius, kuriuos prijungtumėte prie lankstaus energijos valdymo paslaugos:3. Įrenginio galia ir veikimo laikas0

0

24

0

0

Apskaičiuotas metinis įrenginio suvartojamos elektros energijos kiekis

0 €

Numatomos uždirbti pajamos per metus

0 €

  iki  

0 €
Mes pažadame

 • Nepatirsite jokios rizikos, nes mūsų ekspertai pasirūpins viskuo, pasitelkdami išmanius, saugius sprendimus. Bendradarbiaudami su jumis pasieksime, kad elektros energija būtų pigesnė.
 • Mes kontroliuojame jūsų įrangą tik tuo metu, kai jūs leidžiate mums tai daryti.
 • Mes naudojame virtualios jėgainės platformą, kuri yra patikrinta tarptautinėje energijos rinkoje.
 • Mes garantuojame virtualios jėgainės ir jūsų įmonės įrangos ryšio patikimumą ir stabilų veikimą.
 • Mes užtikriname, kad jūsų įmonei nereiks nieko daugiau investuoti, valdyti ar konfigūruoti: viskas yra visiškai automatizuota.
 • Mes užtikriname, kad jūsų įranga protingai naudos energiją ir uždirbs papildomų pajamų jūsų verslui.
 • Jūsų įmonės išmanus elektros energijos suvartojimas ir lankstumas leidžia naudoti daugiau atsinaujinančios energijos ir padėti sumažinti išmetamą CO2.

Kaip pradėti naudotis paslauga?


1

Nustatome įrenginių galimybes

Analizuojame jūsų įmonės įrangos galimybes uždirbti papildomas pajamas

2

Apskaičiuojame galimas pajamas

Apskaičiuojame galimas pajamas, kurias uždirbsite prijungę savo įrenginį prie mūsų virtualios jėgainės

3

Nurodote įrenginių naudojimo kriterijus

Mes sutariame dėl įrenginių naudojimo kriterijų ir sąlygų, kad visada būtų užtikrintas sklandus jų procesų darbas

4

Siūlome sprendimą

Siūlome techninį sprendimą pradėti naudotis paslauga

5

Uždirbate pajamas

Sudarome sutartį, kad galėtumėte pradėti uždirbti be papildomų pastangų ir prisidėti prie švaresnės energijos vartojimo

Kontaktinis asmuo


Žana Klusovskienė

Verslo klientų departamento vadovė

Tel +370 686 45090

[email protected]

Atlikti darbai


Įmonė „Liwathon E.O.S.“ padidino konkurencingumą sumažinus išlaidas

„Inovatyvus virtualios jėgainės sprendimas padidino mūsų naftos produktų terminalų energijos suvartojimo efektyvumą, parduodant atgal į elektros energijos rinką energijos perteklių, neišvengiamai atsirandantį terminalų technologinio proceso metu.“

Gert Tiivas, „Liwathon E.O.S.“ valdybos pirmininkas

Skaityti daugiau »

Sumanus kasyklų siurblių valdymas leidžia sutaupyti 7% metinių energijos sąnaudų

„Kasyklos siurblių prijungimas prie lankstaus energijos valdymo paslaugos leidžia įrangą valdyti išmaniau ir efektyviau, tokiu būdu sumažinant pastovias su gamyba susijusias išlaidas. Visas procesas yra automatizuotas ir nereikalauja kasdienio mūsų darbuotojų įsitraukimo, kitaip tariant, tai yra puikus inovacijų pavyzdys, kai aukštųjų technologijų sprendimas už klientą padaro 100% darbo.“

Andres Vainola, „Enefit Power“ valdybos pirmininkas

Skaityti daugiau »

Dažnai užduodami klausimai

Lankstus energijos valdymas leidžia uždirbti papildomų pajamų naudojant įmonės elektros energiją vartojančią ar elektrą gaminančią įrangą per virtualią jėgainės platformą. Virtulai jėgainė kartu su prie jos prijungta įranga dalyvauja balansavimo rinkoje, kai elektros kaina būna palankesnė už „Nord Pool“ biržos kainą. Tai leidžia įrenginio savininkui uždirbti papildomų pajamų, net jei yra stebima įprasta elektros biržos kaina ar kitaip optimizuojamas energijos suvartojimas. Tai neturi įtakos suvartojamos energijos kiekiui ar įmonės procesams.

Mes visada sutariame, kada ir kokiomis ribomis gali būti reguliuojama jūsų įmonės elektros įrangos darbas. Jei reikia, visada galite pakeisti šiuos laikus ir apribojimus per mūsų interneto portalą. Pagrindinis valdiklis, kuris kontroliuoja jūsų įrenginio darbą, reguliariai siunčia užklausas į papildomą mūsų įdiegtą valdiklį dėl aktyvinimo nurodymų. Jei tai leidžia kiti darbo proceso parametrai, jūsų įrenginio valdiklis persijungs pagal gautą informaciją. Todėl aktyvinimo nurodymas nėra siunčiamas tiesiai į jūsų įrenginį. Prieš pradėdami teikti paslaugą, mes nuodugniai išbandome visą procesą, kad įsitikintume, jog jis veikia teisingai ir saugiai abiejomis kryptimis. Kadangi elektros energijos rinkose prekiaujama visą parą, be išeiginių, paslaugos teikimas yra nuolat stebimas, o, esant poreikiui, mūsų ekspertai yra visada pasirengę padėti.

Ryšys tarp jūsų elektrinio įrenginio ir virtualios jėgainės platformos vyksta saugiu VPN kanalu. Ryšys vietoje su įrenginiu vyksta per atitinkamą pramoninio ryšio protokolą (pvz., „Modbus TCP“). Visas mūsų virtualios jėgainės sprendimas atitinka ISO / IEC 27001: 2017 informacijos saugumo standartą.

Bet kokia įranga, kuri vartoja ar gamina elektrą, yra tinkama prijungti prie virtualios jėgainės, jei įrangos pajėgumus galima keisti iki valandos laikotarpio ir per tą laikotarpį įprasti įmonės procesai nesutrinka. Priklausomai nuo įrenginio ir proceso, pajėgumų keitimas gali reikšti įrenginio trumpalaikį išjungimą arba pajėgumų pakeitimą iš anksto nustatytomis ribomis, pavyzdžiui, naudojant dažnio keitiklį.

Susisiekite su mumis ir aptarkime galimybes kartu! Turime patirties su įvairiausia įranga. Jūs žinote savo verslo procesus, o mes rasime geriausias galimybes prijungti jus prie mūsų virtualios jėgainės ir panaudoti jūsų įrangos lankstumą kuriant papildomą jūsų įmonei vertę.

Galimybė užsidirbti yra vidutiniškai kas trečią kiekvienos dienos valandą, neatsižvelgiant į tai, ar tai piko valandos, ar naktis, ar diena. Virtuali jėgainė leidžia mums dalyvauti balansavimo rinkoje, kur kaina priklauso nuo elektros gamybos ir vartojimo valandos balanso. Pavyzdžiui, jei vėjas pučia silpniau nei prognozuota, vėjo energijos dalis tinkle nukris žemiau prognozuoto lygio ir pritrūks elektros. Todėl tinkle realiu laiku reikia papildomos elektros energijos, o balansavimo rinkos kaina pakyla aukščiau nei „Nord Pool“ biržos kaina.

Jei mūsų virtuali jėgainė tai valandai pateiks pasiūlymą rinkai, sistemos operatorius („Litgrid“) išsiųs į virtualią jėgainę nurodymą sumažinti elektros energijos, reikalingos elektrą vartojantiems įrenginiams, pajėgumus, arba padidinti elektros energijos, skirtos elektrą gaminantiems įrenginiams, pajėgumus.

Virtuali jėgainė persiunčia nurodymą į įrenginius, kurie tą valandą pažymėti kaip prieinami, ir tada atitinkamai keičiamas jų pajėgumas. Tokiu būdu elektros tinklo balansą atkuria virtuali jėgainė, o įrangos savininkai tokiu būdu uždirba pajamas. Atstačius bendrą tinklo balansą, įrenginiai persijungia į įprastą režimą. Jei reikia, tas pats procesas kartojamas kitą valandą.

Gavęs suaktyvinimo nurodymą, jūsų elektrinis įrenginys turi pasiekti nurodytą pajėgumą per 15 minučių.

Per virtualios jėgainės portalą galite bet kada nurodyti, kad jūsų įmonės įranga tam tikru laikotarpiu nebus prieinama. Virtualios jėgainės platforma į tai automatiškai atsižvelgia, kol nagrinėja rinkos kainas ir siunčia aktyvavimo nurodymus į įrenginius.

Jei norite prijungti savo įmonės įrenginį prie mūsų lankstaus energijos valdymo paslaugos ir naudoti jį papildomoms pajamoms gauti, neprivalote pirkti elektros energiją ar kitas paslaugas iš „Enefit“.

„Enefit“ balansavimo rinkoje yra vienodoje padėtyje su bet kuria kita panašias paslaugas teikiančia bendrove. Tiek Lietuvoje ar Baltijos šalyse, tiek Europos Sąjungos įstatymai ir kiti teisės aktai numato, kad visi rinkos dalyviai, tiek nepriklausomi elektros energijos tiekėjai (telkėjai), tiek elektros energijos pardavėjai ir gamintojai, turėtų galimybę veikti vienodomis sąlygomis.

 • Savo išlaidas paversite pajamomis, sutaupydami iki 15% metinių elektros energijos sąnaudų.
 • Paslauga yra nemokama, nes „Enefit“ padengia visas išlaidas, susijusias su paslaugos teikimu ir technine priežiūra.
 • Paslaugos teikimas jūsų įmonei nesukelia jokios rizikos, nes mes naudojame patikimą ir saugią technologiją, sėkmingai naudojamą keliose šalyse ir rinkose.
 • Apsilankę mūsų virtualios jėgainės operatorių portale, galite patogiai peržiūrėti prie mūsų virtualios jėgainės prijungtų įrenginių energijos suvartojimą ir visas operacijas.
 • „Enefit“ dirba ilgametę patirtį elektros tiekime turintys specialistai, gerai išmanantys Baltijos ir kaimyninių šalių elektros energijos rinkas.
 • Mūsų elektros energijos prekyba vyksta pasitelkiant pažangiąsias technologijas su automatine prekybos sistema, tad algoritmų pagalba galime tiksliau reaguoti į kainas ir taip padidinti pajamas.
 • „Enefit“ turi universalų prekybos portfelį, kurį sudaro įvairūs įrangos tipai, štai kodėl mes galime būti rinkoje didžiąją valandų dalį ir būti lankstūs iki paskutinės minutės, jei kliento įrangą reikia pašalinti iš pasiūlymo.