icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Parama saulės elektrinių įsirengimui mažoms, labai mažoms įmonėms ir ūkininkams – ką reikia žinoti?

Lietuvos energetikos agentūra (ENA) kviečia pasinaudoti galimybe gauti paramą saulės elektrinių iki 500 kW įrengimui. Finansuojama suma atitinka 1073,42 Eur be PVM už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios. Paraiškos priimamos iki 2024 m. rugsėjo 6 d.

Kas gali teikti paraiškas?

  • Labai mažos ir mažos įmonės, registruotos ne trumpiau nei 1 metus iki paraiškos pateikimo.
  • Ūkininkai, atitinkantys labai mažos ar mažos įmonės statusą, kurių ūkiai iki paraiškos pateikimo ne trumpiau nei 1 metus įregistruoti Ūkininkų ūkių registre.
  • Atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos, kai dalininkais nėra vidutinės įmonės.
  • Piliečių energetikos bendrijos, kai dalininkais nėra vidutinės ir (ar) didelės įmonės.
  • Pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, siekiantys įgyti atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos ar piliečių energetikos bendrijos statusą.

Kaip pateikti paraišką?

Labai mažoms ir mažoms įmonėms, ūkininkams, pelno nesiekiantiems juridiniams asmenims, paramai gauti reikia užpildyti Lietuvos energetikos agentūros elektroninę paraiškos formą. Svarbu paminėti, kad su paraiška turite pateikti ir ESO bei VERT informaciją dėl reikiamų leidimų išdavimo. Tai nebūtina, jeigu planuojama įsirengti saulės elektrinę, kurios galia bus ne didesnė nei 100 kW, o leistina generuoti galia lygi 0.

Atsinaujinančių išteklių energijos bendrijoms, piliečių energetikos bendrijoms su paraiška reikia pateikti elektrinės prijungimo prie energetikos tinklų prijungimo sąlygas arba įsipareigojimą pastatyti saulės elektrinę, kai planuojamos saulės elektrinės įrengtoji galia ne didesnė kaip 100 kW, o leistina generuoti galia lygi 0.

Teikti paraiškas ir gauti finansavimą, kuris sudaro 35-45 proc. nuo pagal fiksuotą įkainį paskaičiuotos sumos, galite jau dabar.

Klientams, norintiems įsirengti saulės elektrinę kartu su „Enefit”, siūlome rinktis iš skirtingų įsigijimo variantų – saulės elektrinės įrengimo, išperkamosios nuomos, lizingo arba ilgalaikės pirkimo sutarties.

Sužinok daugiau

Nuo paraiškos teikimo iki įrengimo

Jei svarstote apie saulės elektrinę ir norite gauti „Enefit“ pasiūlymą, tai galite padaryti užpildę užklausos formą arba susisiekdami su mumis el. paštu [email protected] bei skambindami telefonu: +370 5 261 9141. Esame pasiruošę padėti jums viso proceso metu – nuo paraiškos teikimo iki įrengimo.

Gauk pasiūlymą

Kaip vyksta paraiškų finansavimas?

Projekto pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką, tačiau, esant poreikiui, įvardinti kelis nekilnojamo turto objektus, kuriuose planuojamų įrengti saulės elektrinių galia ne didesnė nei 500 kW.

Kreipdamasis dėl paramos, pareiškėjas turi nurodyti, kokios galios saulės elektrinę planuoja įsirengti ir skiriama finansavimo suma bus paskaičiuota automatiškai.

Paraiškos finansavimui bus atrenkamos tęstinės atrankos būdu, t. y. pareiškėjai galės teikti paraiškas tol, kol bus pateikta paraiškų visai kvietime numatytai sumai ar pasibaigs nustatytas paraiškų pateikimo terminas. Tęstinės atrankos būdu pateiktos paraiškos vertinamos ir sprendimai dėl projektų finansavimo priimami pagal paraiškų registracijos datą.

Daugiau galite sužinoti apsilankę Lietuvos energetikos agentūros puslapyje.