Virtuali jėgainė padeda sumažinti „Liwathon E.O.S.“ išlaidas
2020 m. pabaigoje „Liwathon E.O.S.“, didžiausias nepriklausomas naftos produktų terminalo operatorius Baltijos regione, prijungė savo vamzdynų elektrinį šildymą prie „Enefit“ virtualios jėgainės, siekdamas parduoti energijos perteklių atgal į tinklą ir taip gauti papildomų pajamų.
„Liwathon“ daugiausia naudoja mazutą, kurį, norint saugoti ir transportuoti, reikia nuolat kaitinti, kad būtų užtikrinta tinkama produktų temperatūra, todėl įmonės teikiamos tranzito paslaugos technologinis procesas suvartoja daug elektros energijos. Įmonė nuolat ieško galimybių, kaip terminalų darbą padaryti ekonomiškesnį naudojant novatoriškus technologinius sprendimus.
Pasak „Liwathon E.O.S.“ valdybos pirmininko Gerto Tiivaso, virtuali jėgainė padės jiems pasiekti šiuos tikslus, nes leis perteklinę energiją, kuri neišvengiamai atsiranda terminalų technologinio proceso metu, grąžinti į elektros rinką.
Virtuali jėgainė gali padidinti energijos suvartojimo efektyvumą
„Konkurencija terminalų rinkoje yra labai didelė. Norėdami išlikti konkurencingi, turime nuolat optimizuoti terminalų technologinius procesus ir efektyviai naudoti energiją“, - sakė Tiivas. „Tai yra didelis iššūkis, nes tai priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip energijos nešėjų kaina, lauko temperatūra, gaunamo mazuto cheminė sudėtis, temperatūra jam „atvykus“ ir kt. Mes negalime daryti įtakos daugeliui šių veiksnių, tačiau savo ruožtu galime pasitelkti naujausias technologijas, tokias kaip virtuali jėgainė. Virtuali jėgainė leidžia padidinti energijos suvartojimo efektyvumą, nes energijos perteklių, kuris neišvengiamai susidaro terminalų technologinio proceso metu, galime parduoti atgal į rinką.“
Perpardavimas galimas, nes dujotiekių elektrinio šildymo režimus galima valdyti pagal virtualią jėgainės sistemą vamzdynu transportuojant iki reikiamos temperatūros įkaitintą mazutą. Tai leidžia sumažinti energijos sąnaudas, nes dalį likusios energijos galima parduoti atgal į rinką.
Pasak „Enefit“ Energijos prekybos padalinio Naujojo verslo skyriaus vadovės Maarja Tobreluts, „Liwathon E.O.S.“ šildymo įranga yra aiškus pavyzdys, kaip elektros energiją vartojanti įranga gali būti paversta priemone, skirta uždirbti papildomų pajamų keičiant įrangos pajėgumus.
Lankstaus energijos valdymo paslauga leidžia įrenginio savininkui uždirbti iki 15% papildomų pajamų
„Elektrą vartojančios ir gaminančios įrangos darbas laikui bėgant gali būti keičiamas netrikdant pagrindinių procesų. Tai vadinama energiją vartojančios ar gaminančios įrangos lankstumu. Lankstumo galimybė leidžia įrenginio savininkui uždirbti papildomų pajamų palaikant elektros sistemos balansą“, - aiškino Tobreluts. „Mums tai buvo staigmena, kad naftos terminaluose yra tokia įranga, kuri tinka naudotis virtualios jėgainės paslaugomis. Tai suteikia pagrindo atidžiau pažvelgti į pramonės šakas, kuriose lankstaus energijos vartojimo valdymo galimybės ne iš karto gali pasirodyti tinkamomis.“
Priklausomai nuo įrenginio, uždirbtos pajamos gali sudaryti iki 15% metinių įrenginio elektros energijos sąnaudų, o jo prijungimo išlaidas padengia „Enefit“. Bendrovė neturi papildomai investuoti, kad galėtų prisijungti.
„Visos įmonės, kuriose suvartojama daugiau elektros energijos, kviečiamos susisiekti su mumis, net jei iš pradžių atrodo, kad ši paslauga nėra skirta joms“, - pabrėžė Tobreluts. „Kartu galime analizuoti įmonės procesus ir įrangą bei nustatyti lankstumo galimybes. „Liwathon“ yra geras pavyzdys, kai bendradarbiaudami su įmone radome nepaprastai tinkamą įrangą, leidžiančią lanksčiai vartoti energiją. Bendradarbiavimas su „Liwathon“ buvo puikus, o visa komanda buvo atvira ir troško rasti geriausią sprendimą, kaip integruoti įrangos automatiką į virtualios jėgainės platformą.“
Naudojimasis paslauga yra saugus, kurį kontroliuoja pats klientas
Kai „Liwathon E.O.S.“ prisijungė prie virtualiosios jėgainės, jos pagrindinių procesų saugumas ir nenutrūkstamumas buvo itin svarbūs. Saugumą užtikrina ryšys tarp įrenginio ir virtualios jėgainės per saugų VPN kanalą ir tai, kad komunikacija vietoje su įrenginiu vyksta per tinkamą pramoninių duomenų mainų protokolą. Visas virtualios „Enefit“ jėgainės sprendimas atitinka informacijos saugumo standartą ISO / IEC 27001: 2017.
„Pagrindinių procesų sklandumas yra kertinis akmuo, kuriuo grindžiama mūsų paslauga. Mes visada sutariame su klientu, kada ir kokiais apribojimais gali būti reguliuojama jo elektros įranga. Jei reikia, šį laiką ir apribojimus visada galima pakeisti interneto portale“, - patikslino Tobreluts. „Mes kruopščiai išbandome visą procesą, kad įsitikintume, jog jis veikia teisingai gaunant bei siunčiant signalus. Kadangi elektros energijos rinkos prekiauja visą parą 7 dienas per savaitę, paslauga yra nuolat stebima, o esant poreikiui mūsų ekspertai yra visada pasirengę padėti.“
Mugos uoste įsikūrusi „Liwathon E.O.S.“ yra didžiausias nepriklausomas naftos produktų terminalo operatorius Baltijos jūros regione. Bendrovei priklauso keturi modernūs terminalai, kurių bendra saugojimo talpa viršija milijoną kubinių metrų. „Liwathon“ savo veiklą pradėjo daugiau kaip prieš 20 metų, būdama viena iš skystojo kuro tranzito ir logistikos sektoriaus pradininkių Baltijos šalyse.