icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Per 2019 m. „Enefit“ pajamos padidėjo 55 proc., parduotos elektros kiekis išaugo 1,5 karto

Per 2019 m. „Enefit“ pajamos padidėjo 55 proc., parduotos elektros kiekis išaugo 1,5 karto

Nepriklausomo energijos tiekėjo „Enefit“ pajamos per 2019 m. sudarė 59,2 mln. eurų ir, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 55 procentais. Bendrovės parduotos elektros energijos kiekis per praėjusius metus išaugo apie 1,5 karto, o daugiau kaip pusę šio kiekio sudarė elektra iš atsinaujinančių šaltinių. Šįmet bendrovė ketina aktyviai plėstis į namų vartotojų rinką – privatiems vartotojams ji jau pasiūlė įsigyti žaliosios elektros energijos.

„Antrus metus iš eilės sparčiai auginome klientams patiektos elektros kiekį ir savo pajamas, tai leido mums tikslingai didinti užimamą rinkos dalį ir dar labiau sustiprinti savo pozicijas tarp nepriklausomų energijos tiekėjų. Šįmet pagrindinį dėmesį skirsime dviem sritims: verslui siūlysime pažangius energijos valdymo ir taupymo sprendimus, o gyventojams – rinktis savo namuose naudoti žaliąją elektros energiją palankesne už reguliuojamą kaina“, – sako „Enefit“ generalinis direktorius Vytenis Koryzna.

Per praėjusius metus „Enefit“ klientams patiektos elektros energijos kiekis išaugo daugiau kaip 50 proc. ir sudarė 1,2 TWh. Daugiau kaip 55 proc. visos „Enefit“ patiektos energijos šiuo metu sudaro iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagaminta elektra.

„Matome, kad vis daugiau įmonių šalyje renkasi naudoti žaliąją energiją. Tai vienas iš paprasčiausių būdų, kaip kiekvienas verslas gali užtikrinti tvaresnę savo veiklą ir prisidėti prie svarbių pasaulinių iššūkių sprendimo. Be to, nuo vasario mėnesio iš „Enefit“ žaliąją elektros energiją gali įsigyti ir visi šalies gyventojai, taip prisidėdami prie vietinės gamybos plėtros ir anglies dvideginio emisijų mažinimo. Per pirmą mėnesį iš gyventojų sulaukėme daugiau kaip 1 tūkst. užklausų dėl galimybės naudoti žaliąją elektrą savo namuose“, – sako V. Koryzna.

Pasak V. Koryznos, „Enefit“ šįmet ketina aktyviai bendradarbiauti su mažaisiais vietos elektros gamintojais, valdančiais vėjo, vandens ar saulės elektrines. Supirkdama žaliąją elektrą iš jų, bendrovė ją siūlys privatiems vartotojams visoje šalyje.

Praėjusiais metais „Enefit“ taip pat įgyvendino vieną didžiausių šalyje gatvių apšvietimo modernizavimo projektų Tauragėje, kurio bendra vertė sudarė apie 900 tūkst. eurų. Įgyvendinant projektą, Tauragės savivaldybėje įrengti daugiau kaip 3,5 tūkst. modernių LED gatvės šviestuvų, už kuriuos bus atsiskaityta iš sutaupytų lėšų elektros energijai.

Per praėjusius metus „Enefit“ klientų skaičius padidėjo penktadaliu ir metų pabaigoje sudarė daugiau kaip 1,6 tūkst., o bendrovės parduodama elektra buvo tiekiama į daugiau kaip 13,8 tūkst. objektų visoje šalyje. Bendrovė per 2019 m. patyrė 990 tūkst. eurų nuostolį.

„Eesti Energia“ pirmą kartą istorijoje pasiekė 1 mlrd. eurų pajamų

Pagrindinė įmonė „Eesti energia“, kuriai priklauso bendrovė „Enefit“, per 2019 m. gavo daugiau kaip 1 mlrd. eurų pajamų, kurios buvo didžiausios per jos veiklos istoriją. Įmonės pelnas iki mokesčių, palūkanų ir amortizacijos atskaitymų (EBITDA) praėjusiais metais sudarė 260 mln. eurų, grynasis pelnas siekė 23,2 mln. eurų.

Per 2019 m. dėl reikšmingo energijos gamybos pertvarkymo, bendrovės bendras pagamintas elektros kiekis sumažėjo iki 5,5 TWh. Tuo metu iš atsinaujinančių ir alternatyvių elektros energijos šaltinių pagamintos elektros energijos kiekis išaugo iki 1,65 TWh, o jos dalis padidėjo atitinkamai nuo 13 iki 36 proc.

Bendrovė ir toliau ketina daug dėmesio skirti atsinaujinančios energijos gamybos pajėgumų didinimui ir iki 2023 m. pasiekti 45 proc. atsinaujinančių energijos gavybos šaltinių dalį nuo viso jos pagaminto elektros kiekio.