icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Lankstus kasyklų siurblių valdymas leidžia sutaupyti 7% per metus energijos sąnaudų

Lankstus kasyklų siurblių valdymas leidžia sutaupyti 7% per metus energijos sąnaudų

Estijos kasykla Ida-Viru apskrityje yra didžiausia požeminė kasykla Estijoje – ji būtų tokio paties dydžio kaip Talino miestas, jei būtų iškelta ant žemės paviršiaus. Kasykla gali veikti dėl galingų siurblių, iš kurių didžiausi (560 kW) yra prijungti prie „Enefit“ virtualios jėgainės. Kiekvienas pumpuojamas kubinis metras reiškia elektros energijos suvartojimą, kurį, naudojant inovatyvų virtualios jėgainės sprendimą, galima sumažinti iki 7% per metus.

1972 m. pradėtos eksploatuoti didžiausios pasaulyje požeminės naftos skalūnų kasyklos išeikvotuose plotuose buvo pastatytas maždaug 1,3 milijono kubinių metrų talpos požeminis rezervuaras. Didelio masto rezervuaras ir galingi siurbliai suteikia pakankamai lankstumo, kad trumpam (iki valandos) būtų pakeistas siurblių veikimo laikas. Šią lankstumo galimybę „Enefit“ virtuali jėgainė išnaudoja energijos rinkoje, kad gautų papildomų pajamų.

Siurbliai gali būti virtualūs, kad būtų galima užsidirbti

Sistemos operatorius „Litgrid“ yra pasirengęs mokėti už tai, kad vartotojai tam tikru metu pakeistų elektros energijos vartojimą. Paprasčiau tariant: siurbliai galėtų būti išjungiami, kai balansavimo rinkoje yra mokama didesnė nei „Nord Pool“ biržos kaina, ir papildomi siurbliai įjungiami, kai balansavimo rinkoje galima nusipirkti pigesnės elektros energijos nei biržoje rinkos kaina. Elektros suvartojimas išlieka toks pats, tačiau sąnaudas sumažina uždirbtos pajamos. Priklausomai nuo rinkos kainų, šie siurbliai uždirba 20–30 tūkstančių eurų per metus naudodamiesi virtualia jėgaine, kai metinės dviejų siurblių sąnaudos sudaro 5–7%.

Pasak „Enefit Power“ valdybos pirmininko Andreso Vainolos, siurblių prijungimas prie virtualios jėgainės yra paprastas būdas sumažinti pastovias išlaidas ir žengti koja kojon su naujovėmis.

„Kasyklos siurblių prijungimas prie virtualiosios jėgainės leidžia įrangą valdyti protingiau ir efektyviau, taip sumažinant pastovias gamybos išlaidas. Visas procesas yra automatizuotas ir nereikalauja kasdienio mūsų darbuotojų įsikišimo, kas yra puikus inovacijų pavyzdys, kai aukštųjų technologijų paslauga atlieka darbą už klientą visu 100%,“ – teigė Vainola.

100% automatizuota, 100% jokios rizikos

Siurblys ar kitas didelis energijos vartojimo įrenginys (šaldymo įrenginys, generatorius) yra prijungtas prie virtualios jėgainės saugiu VPN kanalu. Klientas valdymo sistemoje nurodo, kada ir kokius siurblius galima valdyti virtualioje jėgainėje, o tarp įrenginių yra automatinis ryšys, leidžiantis juos įjungti ir išjungti atsižvelgiant į rinkos kainas. Siurbliams yra nustatytas didžiausias perjungimų skaičius per dieną sistemoje, kad būtų išvengta per didelio įrangos nusidėvėjimo.

Pasak kasyklų vyresniojo mechaniko Roberto Targijaineno, paslaugos įgyvendinimo etape buvo atlikti nedideli siurblio valdymo sistemos pakeitimai, kad visas procesas būtų labiau automatizuotas. „Ryšys tarp mūsų siurblių ir virtualios jėgainės vyksta sklandžiai, kaip ir tikėjomės. Buvo nustatyti veikimo kriterijai, o rankinio įsikišimo nereikėjo nė karto,“ – pridūrė Targijainenas.

Panašų sprendimą galima taikyti visose įmonėse, naudojančiose siurblius, kurie neprivalo veikti visą parą visu pajėgumu. Geriausią sprendimą kuriame glaudžiai bendradarbiaudami su klientu, kad pasiektume didžiausią efektyvumą ir patogumą.

Nepraraskite pinigų savo pagrindinei veiklai

Išmaniai valdyti sunkiąją techniką yra paprasta:


1. 

Analizuojame jūsų įrangos galimybes užsidirbti.

2. 

Susitariame dėl laiko apribojimų, kad jūsų procesai visada vyktų sklandžiai.

3. 

Parengiame ir pristatome techninį sprendimą.

3. 

Sudarome sutartį, sujungiame įrangą ir ją išbandome.

4. 

Jūs pradedate uždirbti pajamas be papildomų pastangų.