icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Kaip dirbant iš namų sutaupyti iki 16% už elektros energiją

Kaip dirbant iš namų sutaupyti iki 16% už elektros energiją

Paskelbus karantiną gyvenimo ir darbo pobūdžio pasikeitimas lėmė ne tik prekybos elektronine įranga, žaidimo konsolėmis ar kavos aparatais ženkliu šuoliu, bet ir elektros suvartojimo namuose augimu.

Nepriklausomas energijos tiekėjas Lietuvoje UAB Enefit, remdamasis savo klientų Baltijos šalyse elektros suvartojimo duomenimis, pastebi namuose kylantį elektros energijos suvartojimą darbo metu. “Lyginant darbo savaitę iki karantino su karantino laikotarpiu, matome, jog vidutiniškai suvartojimas šoktelėjo 17%, o kai kuriomis dienomis vartojimas kyla net iki 60%” – teigia Enefit privačių klientų vadovė Edita Semėnienė.

Didžiausias suvartojimo skirtumas pastebimas pirmadieniais-trečiadieniais nuo 8-14 val., o nuo 15-16 val. elektros energijos vartojimas ima mažėti ir beveik susilygina su iki karantino laikotarpiu buvusiu vartojimu.

Išaugęs elektros energijos suvartojimas augina ir gyventojų sąskaitas už elektros energiją. Per mėnesį sąskaita gali išaugti net iki 60-73%. Didžiausią sąskaitų skirtumą pajus gyventojai, vartojantys 2 laiko zonų tarifus dėl didesnės dieninio tarifo kainos.

„Panašu, kad pačiu laiku žengėme į Lietuvos energijos rinką pasiūlydami gyventojams galimybę vartoti pigesnę elektros energiją. Tai matome ir iš augančių klientų skaičiaus. Žmonės pradeda skaičiuoti, taupyti. Sužinoję, jog mes tiekiame būtent žalią, Lietuvoje gamintą, sertifikuotą elektros energiją, sulaukiame gerų žodžių ir paskatinimų“ – džiaugiasi E.Semėnienė.


Noriu sutaupyti