icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Ieškome patrauklių lokacijų investuoti į elektromobilių viešojo įkrovimo stoteles

„Enefit“ kviečia bendradarbiauti verslo subjektus, turinčius laisvo ploto tokiai infrastruktūrai.

„Įkrovimo stotelių poreikis yra akivaizdus jau dabar ir jis tik didės. Turėdami patirties ir ekspertinių žinių eksploatuojant „Enefit Volt“ įkrovimo stotelių tinklą Estijoje, norime jį vystyti ir Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje. Mūsų siekis – kad pasikrauti elektromobilį būtų patogu visur: ir darbe ar namuose, ir kelyje, kad keliauti elektromobiliu per Baltijos šalis būtų paprasta nuo Varšuvos iki pat Estijos pakraščio. Todėl investuojame į viešo įkrovimo paslaugos plėtrą ir ieškome partnerių, galinčių pasiūlyti vietos tokiai infrastruktūrai. Mainais siūlome ne tik finansinę grąžą, bet ir patikimą, ilgalaikį bendradarbiavimą“, – apie planus kalba Žana Klusovskienė, vienos didžiausių energijos bendrovių „Enefit“, priklausančios „Eesti energia“ įmonių grupei, valdybos narė ir Verslo klientų departamento vadovė.

Nauda – ne tik finansinė

Įmonė pasirengusi pilnai investuoti į sklypo pavertimą įkrovimo stotele: nuo įrangos parinkimo, įsigijimo, įrengimo iki eksploatavimo bei pilno kliento aptarnavimo. Galimi ir kiti partnerystės modeliai, kai dalijamasi įrengimo kaštais arba „Enefit“ veiks tik kaip stotelės operatorius. Tačiau visais atvejais bendrovė savo partneriams žada reguliarų mėnesinį mokestį, pažangiausią įkrovimo įrangą ir patogumą ja naudotis, kas, savo ruožtu, didins stotelės patrauklumą vairuotojams.

„Vartotojui svarbiausia yra kaina, greitis ir krovimo programėlės patogumas. Mes jau turime Estijoje veikiančias 167 įkrovimo stoteles, kurias per trejus metus išplėtojo motininė „Enefit“ bendrovė, Estijos valstybinio kapitalo „Eesti Energia.“ Naujosios stotelės Lietuvoje ir Lenkijoje papildys šį tinklą. Taigi keliaujantiems bus patogu krauti elektromobilį bendro tinklo stotelėse, o mūsų partneriams suteiks papildomos vertės: jie taps matomi programėlės vartotojams, kurių jau dabar yra 6500, o ateityje neabejotinai daugės“, – kalba Ž. Klusovskienė.

Elektromobilių naudotojų elgsenos tyrimai rodo, kad elektra varomų automobilių maršrutai paprastai planuojami atsižvelgiant į tai, kur yra įrengtos įkrovimo vietos, o jose elektromobilių vairuotojai praleidžia maždaug 20 min. ilgiau, nei įprastinių transporto priemonių. Taigi prekybos centrai, parduotuvės, restoranai, viešbučiai verslo centrai ar panašios įstaigos, turėdamos greta įrengtą įkrovimo stotelę, beveik neabejotinai sulauks ir daugiau klientų. Ir šie, tikėtina, taps pastoviais: net 81 proc. elektromobilių vairuotojų teigia, kad tampa lojalūs įmonei, kurioje gali pasikrauti savo automobilį. Tai – dar vienas privalumas verslui, turinčiam įkrovos stoteles.

Elektromobilių įkrovimo stotelė jos turėtojams užtikrins reguliarias ateities pajamas, o kartu augins nekilnojamo turto vertę bei prekės ženklo reputaciją. Todėl tokia partnerystė gali būti patraukli ne tik paslaugų bendrovėms, bet ir gamykloms, pramonės įmonėms ar netgi fiziniams asmenims visoje Lietuvoje: bendrovė įkrovos stoteles ketina įrengti ne tik didžiuosiuose miestuose.

Didelė vertė be didelių pastangų

„Enefit Volt“ viešos įkrovimo vietos bus aprūpintos vidutinės galios kintamos elektros srovės patikrinta ir pažangia įranga. Jos galią bus galima padidinti iki 120 kW, jei tik atsiras toks klientų diktuojamas poreikis.

„Kuo didesnė galia, tuo brangesnė įkrovimo stotelė. O to ne visada reikia – pavyzdžiui, prie biurų pastato, kur paprastai būnama ilgai, užtenka 22 kW stotelės, pilnai įkraunančios elektromobilio bateriją per dvi su pusę valandos. O, tarkime, kavinėje, ypač esančioje prie miestus jungiančio kelio, jau praverstų 60 kW ar net didesnės, iki 300 kW galios stotelės. Krovimo greitis ypač aktualus tolimesnius atstumus planuojantiems vairuotojams“, – dėsto pašnekovė.

Bendrovė padengs visus elektros, sunaudotos kraunant automobilius šiose įkrovimo stotelėse, kaštus, taip pat rūpinsis ir įrangos priežiūra, aptarnavimu bei remontu. Visa „Enefit“ tiekiama elektra gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių, tad ir jos operuojamose įkrovos stotelėse elektromobiliai bus įkraunami žaliąja energija.

„Mes turime patirtį, ekspertines žinias ir daugiau kaip 700 000 klientų, kurie naudojasi mūsų siūlomais energijos sprendimais, nuo elektros tiekimo iki saulės elektrinių. Viešo įkrovimo stotelių tinklą vystome keturiose šalyse, galime labai lanksčiai prisitaikyti prie individualių poreikių. Tai leidžia mums pas partnerius ateiti su išties patraukliu pasiūlymu, leidžiančiu optimaliai išnaudoti savo teritoriją ir įdedant visai mažai pastangų gauti didelę vertę – tiek finansinę, tiek reputacinę“, – apie „Enefit Volt“ plėtrą kalba Ž. Klusovskienė.