icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

„Enefit Green“ pradeda pirminį viešą akcijų siūlymą

„Enefit Green“ pradeda pirminį viešą akcijų siūlymą

Antradienį, 2021 m. spalio 5 d., „Eesti Energia“ grupei priklausanti atsinaujinančiosios energijos įmonė „Enefit Green“ paskelbė pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) bei išplatino jį lydintį prospektą. Pasiūlymo laikotarpis tęsis iki 2021 m. spalio 14 d., o prekybą akcijomis pagrindiniame NASDAQ Talino vertybinių popierių biržos sąraše tikimasi pradėti 2021 m. spalio 21 d.

Pirminio viešo siūlymo (IPO) dydis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje sudarys iki 115 mln. eurų: „Enefit Green“ išleis naujų akcijų už ne daugiau kaip 100 mln. eurų, o jos motininė įmonė „Eesti Energia“ parduos esamų akcijų už ne didesnę nei 15 mln. eurų sumą. Pagal šį scenarijų investuotojams būtų pasiūlyta iki 17,3 proc. visų „Enefit Green“ akcijų. Visgi IPO metu esamų akcijų pasiūlos kiekis gali būti padidintas iki 60 mln. eurų. Tokiu atveju investuotojams iš viso būtų pasiūlyta iki 26,4 proc. visų „Enefit Green“ akcijų už sumą siekiančią iki 175 mln. eurų.

Šio IPO metu siekiama surinkti maždaug 100 milijonų eurų dabartiniams ir būsimiems „Enefit Green“ projektams finansuoti. Pagrindinis IPO tikslas – gautas pajamas panaudoti vystant vėjo ir saulės jėgainių parkus (tikimasi, kad bendra jų galia artimiausioje ateityje pasieks iki 600 megavatų (MW)).

„Enefit Green“ akcijų siūlymas prasideda 2021 m. spalio 5 d. 10:00 val. Talino laiku ir baigiasi 2021 m. spalio 14 d. 14:00 val. Talino laiku. Siūlymo rezultatus ir informaciją apie akcijų paskirstymą planuojama paskelbti maždaug 2021 m. spalio 15 d. Tikimasi, kad pirmoji prekybos akcijomis diena Nasdaq Talino vertybinių popierių biržoje bus 2021 m. spalio 21 d.

Estijos mažmeniniai investuotojai, norintys įsigyti „Enefit Green“ akcijas, turėtų kreiptis į „Swedbank AS“ arba „LHV Pank“ ar kitą sąskaitų operatorių, kuris tvarko jų vertybinių popierių sąskaitą Estijos vertybinių popierių registre, ir pasiūlymo laikotarpiu pateikti paraišką dėl akcijų vadovaujantis prospektu. Latvijos ir Lietuvos mažmeniniai investuotojai, norintys įsigyti „Enefit Green“ akcijų, turėtų kreiptis į finansų įstaigą, kuri yra „Nasdaq Tallinn“ narė bei kuri tvarko jų vertybinių popierių sąskaitas, ir vadovaujantis prospektu pasiūlymo laikotarpiu pateikti finansų įstaigai priimtinos formos paraišką.

Pasiūlymo kaina svyruoja nuo 2,45 iki 3,15 euro. Vykstant mažmeniniam siūlymui pavedimai pirkti turėtų būti pateikiami už aukščiausią intervalo kainą, t. y. 3,15 EUR už akciją. Galutinė pasiūlymo kaina bus nustatyta per atskirą procesą (book-building process) ir bus vienoda tiek mažmeniniams, tiek instituciniams investuotojams.

Kaip teigia „Enefit Green“ valdybos pirmininkas Aavo Kärmas:

„Siūlymo metu surinktos lėšos padės įgyvendinti įmonės augimo strategiją. Iki 2025 m. mes planuojame padidinti savo atsinaujinančios energijos gamybos pajėgumus 2,3 karto iki 1100 megavatų. Tam kad pasiektume šį tikslą, planuojame, kad 2021–2023 metų laikotarpiu „Enefit Green“ reikės iki 600 milijonų eurų investicijų, kurias ketiname pritraukti per akcijų siūlymus, bei pasinaudojant kitais finansavimo šaltiniais, tokiais kaip bankinės paskolos. Pagrindinis investicijų tikslas yra padidinti atsinaujinančios elektros energijos gamybos kiekį nei įmonės gaunamas pajamas. „Enefit Green“ - didžiausio vėjo energijos gamintojo Baltijos šalyse ir vienos iš pirmaujančių atsinaujinančios energijos įmonių visame Baltijos jūros regione, turinčios diversifikuotą gamybos portfelį – akcija turi pagrinde augimo potencialą, bet dividendų galimybės taip pat nereikėtų atmesti.

„Swedbank“ Baltijos ir Suomijos regiono investicijų banko vadovas Mihkelis Torimas teigia, kad:

„Atsižvelgiant į „Enefit Green“ veiklos profilį ir IPO apimtį, tikimasi didelio investuotojų susidomėjimo. Investuotojai turi galimybę tapti vienos stipriausių atsinaujinančią energiją gaminančių įmonių regione savininkais, momentu, kai pasaulyje sparčiai auga atsinaujinančios energijos paklausa. Investuodama į naujus vėjo ir saulės parkus, „Enefit Green“ ketina padidinti atsinaujinančios elektros energijos gamybą ir bendrovės pajamas. Dalyvavimas atsinaujinančios energijos bendrovės akcijų siūlyme taip pat yra galimybė kiekvienam iš mūsų prisidėti prie ekologiškesnės energijos gamybos ir taip padėti pažaboti klimato kaitą.“

IPO organizuoja „Citigroup Global Markets Europe AG“, „Nordea Bank Abp“ ir „Swedbank AS“. Pagrindinis mažmeninės prekybos siūlymo organizatorius yra „Swedbank AS“, o pardavimų agentas – „LHV Pank“. „Enefit Green“ teisiniai patarėjai yra kontoros „Cleary Gottlieb Steen Hamilton“ ir „Ellex Raidla“, bankų teisiniai patarėjai – „Shearman & Sterling“ ir „Sorainen“, komunikacijos patarėjas – „Agenda PR“. „Enefit Green“ ir „Eesti Energia“ nustatė standartinį 180 dienų trukmės apribojimų stambiausiems akcininkams laikotarpį.

Prospektas anglų kalba, jo vertimas į estų kalbą bei jo santraukos vertimai į estų, latvių, lietuvių ir rusų kalbas yra prieinami elektronine forma nuo šios dienos Bendrovės svetainėje (versija anglų kalba: www.enefitgreen.ee/en/ipo, prospekto vertimas į estų kalbą ir estų kalbos santrauka: www.enefitgreen.ee/ipo, santrauka latvių kalba: www.enefitgreen.ee/lv/ipo, santrauka lietuvių kalba: www.enefitgreen.ee/lt/ipo ir santrauka rusų kalba: www.enefitgreen.ee/ru/ipo). Prospektą ir jo santraukos vertimą į latvių, lietuvių ir rusų kalbas taip pat galima rasti EFSA svetainėje adresu www.fi.ee.

„Enefit Green“ yra atsinaujinančios energijos bendrovė, kuri priklauso didžiausiai elektros gamintojai Baltijos šalyse „Eesti Energia“ ir kuri valdo 22 vėjo jėgainių parkus keturiose rinkose – Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje, taip 38 saulės jėgainių parkus, 4 kogeneracines jėgaines, granulių gamyklą ir hidroelektrinę. 2020 m. bendrovė iš viso pagamino 1,35 teravatvalandes (TWh) elektros energijos, jos pajamos siekė 162,7 mln. eurų, o EBITDA – 110,2 mln. eurų.

***

Ne platinimui Jungtinėse Amerikos Valstijose ar bet kurioje kitoje valstybėje, kur tai būtų neteisėta. Šis pranešimas yra reklama pagal Prospekto reglamentą (ES) 2017/1129, o ne prospektas ar pasiūlymą dėl parduodamų vertybinių popierių Jungtinėse Amerikos Valstijose ar bet kurioje kitoje jurisdikcijoje, kur tai būtų neteisėta. Prieš priimdami sprendimą dėl investavimo, investuotojai turėtų perskaityti Estijos finansų priežiūros institucijos („EFSI“) patvirtintą prospektą, kad galėtų visiškai suprasti galimą riziką ir naudą, susijusią su sprendimu investuoti į Enefit Green AS akcijas („Emitentas“) ir prireikus pasikonsultuoti su ekspertu. Emitento akcijos viešai siūlomos tik Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Su prospektu galima susipažinti emitento svetainėje adresu www.enefitgreen.ee/lt/ipo ir EFSI svetainėje adresu www.fi.ee. Prospekto patvirtinimas EFSI neturėtų būti suprantamas kaip akcijų patvirtinimas.

Šis pranešimas ir čia pateikta informacija nėra skirti platinti Jungtinėse Amerikos Valstijose arba į jas (įskaitant jos teritorijas ir valdas, bet kurią Jungtinių Amerikos Valstijų valstiją ir Kolumbijos apygardą) („JAV“). Šis dokumentas nėra pasiūlymas ar nesudaro pasiūlymo dalies parduoti ar pirkti bet kokius vertybinius popierius JAV. Emitento vertybiniai popieriai nebuvo ir nebus įregistruoti pagal 1933 m. JAV vertybinių popierių įstatymą su pakeitimais („Vertybinių popierių įstatymas“) ir negali būti siūlomi ar parduodami Jungtinėse Valstijose be registracijos arba taikant išimtį sandoriams, kuriems netaikomas Vertybinių popierių įstatymo registracijos reikalavimas. Neketinama registruoti vertybinių popierių JAV ar viešai siūlyti vertybinių popierių JAV. Visi Jungtinėse Valstijose parduodami vertybiniai popieriai bus parduodami tik asmenims, pagrįstai manantiems, kad jie yra kvalifikuoti instituciniai pirkėjai (kaip nustatyta Vertybinių popierių įstatymo 144A taisyklėje), remiantis Vertybinių popierių įstatymo 144A taisykle.