icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Efektyvu, ekonomiška ir patogu ‒ kaip išsirinkti tinkamą šilumos siurblį?

Verta susimąstyti apie tai, kad kartu su saulės baterijomis būtų įsigytas ir energijos kaupimo įrenginys

Jei statote namą ar ieškote kaip optimizuoti šildymą savo būste ‒ vienas iš ekonomiškiausių ir patogiausių pasirinkimų yra oro šilumos siurblys. Šilumos siurbliai gali papildyti esamą ar tapti pagrindine būsto šildymo ir vėsinimo priemone. Automatizuoti ir efektyvūs, jie nebrangiai šildo tiek butus, tiek namus.

Šilumos siurblys net žiemą surenka ore sukauptą energiją ir ją paverčia šiluma jūsų namuose, o vasarą jis gali veikti kaip kondicionierius. Trumpai pristatysime du pagrindinius siurblių tipus ir jų pritaikymo galimybes ‒ tikimės, kad tai jums padės išsirinkti tinkamiausią variantą.

Oras-oras šilumos siurbliai ir kondicionieriai

Šie siurbliai vadinami oras-oras, nes paima šilumą iš oro lauke ir ją nukreipia į orą būste. Be to, vasarą kondicionieriai gali teikti ne tik šiltą, bet ir patalpą vėsinantį orą.

Kondicionieriai gali tiekti tiek šiltą, tiek šaltą orą ir gali šildyti būstą, kai lauko temperatūra siekia iki -15°C. Tačiau rinkoje siūlomi ir mažiau jautrūs šalčiui šilumos siurbliai, kurie gali šildyti net speigo metu, o atskiri modeliai veikia net tada, kai lauke būna iki -35°C.

Oro kondicionieriai efektyvesni kai reikia vėsinti patalpą, o šilumos siurbliai – kai ją reikia šildyti. Oras-oras siurbliai ir kondicionieriai lengvai įrengiami ir dažniau tinka kaip papildoma būsto šildymo sistema.

Oras-vanduo šilumos siurblys

Šie siurbliai vadinami oras-vanduo, nes šilumą pateikia ne į patalpos orą, bet į vandens šildymo sistemą. Todėl toks siurblys šildo tiek radiatorius, tiek grindis. Taip pat gali šildyti kasdien vartojamą vandenį.

Jei anksčiau šilumos siurbliai rekomenduoti tik namams su grindų šildymo sistema, mat jai reikalinga žemesnė vandens temperatūra, tai dabartiniai šilumos siurbliai puikiai tinka ir namams su plieniniais arba ketaus radiatoriais, nes jie gali pašildyti vandenį iki 55-60°C, o kai kurie ir iki 70°C.

Oras-vanduo siurbliai lengvai prijungiami prie jau esančios šildymo sistemos ir tarnauja kaip efektyvi ir ekonomiška pagrindinė šildymo sistema.

Trumpai: COP ir SCOP – kas tai?

Kadangi šilumos siurbliai paima šilumos energiją iš oro, šiai mažėjant siurblio šildymo pajėgumas bei veiksmingumas taip pat mažėja. Kad išsirinktumėte jums tinkamą variantą, reikia atsižvelgti į du rodiklius:

  • COP – veiksmingumo koeficientas, kuris parodo, kiek kW šilumos energijos gali pagaminti šildymo sistema, suvartodama 1 kW elektros energijos;
  • SCOP ‒ vidutinis veiksmingumo per visą šildymo sezoną koeficientas.

Kuo COP ir SCOP rodikliai aukštesni, tuo veiksmingesnis įrenginys ir tuo mažiau energijos jis suvartoja šildydamas patalpas.

Jei išsirinkote šilumos siurblį, kuris esant žemai temperatūrai nebegali tiekti pakankamai šilumos, patariame kartu naudoti ir kito tipo šildymą (pečių, židinį, dujinį šildymą ir pan.).


Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir gaukite specialius pasiūlymus bei naujienas