Rinkis savo energijos tiekėją

Rinkis tvarų vartojimą su Enefit žalia energija

Pagaliau visi gyventojai gali pasirinkti elektros tiekėją – tačiau kaip jį išsirinkti?

Šių dienų sąmoningas vartotojas balansuoja tarp dviejų faktorių – protingos kainos ir tvarumo.

Rinkdamiesi Žalią Energiją prisidedate prie tolesnės atsinaujinančių šaltinių energijos gamybos plėtros.

Ar naudojant žalią, lietuviškos kilmės elektros energiją, galima sutaupyti?

Gauti pasiūlymą
vėjo elektrinių

Pasirinkę žaliąją elektrą iš Enefit jūs galėsite


sutaupyti iki
50 eurų
už elektrą per metus

per metus sumažinti pasaulinę
CO2 emisiją apie
1 675 kg

tai atitiktų iki
700 l
sunaudotų degalų

arba
75 medžių
absorbuojamą CO2 kiekį per metus


Remiantis vieno namų ūkio, kuris per metus vidutiniškai sunaudoja apie 5 tūkst. kWh elektros, sąnaudomis. Finansinė sutaupymo nauda apskaičiuota atsižvelgiant į nuo 2020 m. pradžios galiojančią reguliuojamą elektros kainą ir Enefit vidutinę ankstesnio mėnesio elektros pardavimo kainą.Mūsų parduodama elektra yra pagaminta iš Lietuvoje esančių atsinaujinančių energijos šaltinių

100% atsinaujinanti

Mūsų elektra gaunama iš 100% atsinaujinančių energijos šaltinių. Mes bendradarbiaujame su vietos elektros gamintojais, naudojančiais vėjo, saulės ir vandens energiją. Be to, mūsų grupės bendrovė Enefit Green yra didžiausia elektros gamintoja iš vėjo Lietuvoje ir visose Baltijos šalyse.

60 vėjo elektrinių

Lietuvoje mūsų grupė valdo 5 vėjo elektrinių parkus, kuriuose iš viso įrengta 60 vėjo elektrinių. Didžiausi parkai yra Šilutės ir Čiūtelių regionuose. Savo parkuose pagaminame apie trečdalį visos Lietuvoje per metus sugeneruojamos elektros energijos iš vėjo. Ateityje planuojame padidinti elektros gamybos iš vėjo pajėgumus Lietuvoje.Kodėl verta rinktis Enefit?

  • Patirtis
    Enefit priklauso Eesti Energia įmonių grupei, vykdančiai savo veiklą Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Suomijoje ir Švedijoje. Lietuvos rinkoje veikiame nuo 2007 m. ir šiandien turime daugiau kaip 1 500 verslo klientų.

  • Energijos gamyba
    Mes ir ne tik prekiaujame elektra, bet ją ir gaminame. Esame vieni didžiausių atsinaujinančios energijos gamintojų Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

  • Profesionalumas
    Siekiame apjungti inovatyvias technologijas ir Enefit žinias bei Šiaurės šalių patirtį, kad sukurtume geriausius sprendimus verslui ir privatiems klientams.

Sužinokite daugiau apie Enefit »

4 paprasti žingsniai pradėti naudoti žaliąją elektrą savo namuose


Gaukite pasiūlymą
1. Užpildykite užklausą ir pateikite informaciją apie save. Tai užtruks vos kelias minutes.

2. Pasirašykite sutartį
Jeigu mūsų pasiūlymas tinka, pasirašykite sutartį.

3. Pakeiskite paprastai
Mes informuosime elektros skirstymo sistemos operatorių apie tiekėjo pasikeitimą. Tai niekaip nepaveiks jūsų elektros tiekimo. Pakeitus tiekėją, ESO jums atsiųs naują energijos persiuntimo sutartį.

4. Naudokite žalią elektros energiją ir gaukite mažesnes sąskaitas.
Tai taip paprasta!Naujiena! Unikalus saulės elektrinės paketas!

Daugiau


Dažniausiai užduodami klausimai

Taip. Kiekvienas elektros vartotojas turi teisę pasirinkti, iš ko jis nori pirkti elektros energiją. Nors šiuo metu gyventojams elektra tiekiama reguliuojama kaina, nepriklausomi elektros tiekėjai gali pasiūlyti savo kainą.

Ne, tiekėjo pakeitimas neturės jokios įtakos elektros tiekimo patikimumui. Tuo, kad savo namuose galėtumėte sklandžiai naudotis elektra ir toliau rūpinsis ESO.

Taip, kiekvienas gyventojas gali sudaryti naują sutartį ir nutraukti esamą elektros energijos tiekimo sutartį savo tiekėją informavęs prieš 3 savaites.

Tuo, kad galėtumėte sklandžiai naudotis elektra namuose, ir toliau rūpinasi ESO. Susidūrus su sutrikimais, kreipkitės į šią bendrovę trumpuoju numeriu 1852.

Nepriklausomo tiekėjo tiekiamos elektros energijos įsigijimo kaina – viena galutinės kainos, kurią vartotojas sumoka už sunaudotą elektros energiją, sudedamųjų dalių. Elektros vartotojas taip pat turi sumokėti ESO už elektros persiuntimą (perdavimą, skirstymą, VIAP, sistemines paslaugas). Tuo atveju, jei vartotojas elektrą įsigyja visuomenine kaina, jis papildomai moka visuomeniniam tiekėjui už tiekimą (žr. pavyzdį).

vėjo elektrinių

Pavyzdys: elektros energijos kainos sudedamosios dalys 2020 metams. Šaltinis: VERT

Svarbiausia žinoti, jog tiekėjo pasikeitimas jums nesukels jokių rūpesčių dėl elektros tiekimo. Pasirinkę nepriklausomą tiekėją, vietoje dabar turimos vienos sutarties turėsite dvi: su pasirinktu nepriklausomu tiekėju dėl elektros energijos tiekimo ir ESO dėl elektros perdavimo. Suvartotą elektros energijos kiekį turėsite deklaruoti ESO savitarnos svetainėje, šie duomenys bus automatiškai perduoti nepriklausomam tiekėjui. Atitinkamai kas mėnesį gausite dvi sąskaitas: pirmiausia iš ESO – tik už elektros persiuntimą, po to iš nepriklausomo tiekėjo – už sunaudotą elektros energiją. Dvi sąskaitos reiškia iki šiol buvusios vienos sumos išskaidymą, o ne dvigubą apmokėjimą.

Jums tiekiama elektros energija yra 100% pagaminta iš Lietuvoje veikiančių atsinaujinančių energijos šaltinių. Žalioji energija jums gaminama mūsų partnerių – vietinių gamintojų bei „Enefit Green“ vėjo, saulės ir kitų atsinaujinančių išteklių elektrinėse.

Žaliosios energijos tiekimą užtikriname sudarę sutartis su vietiniais gamintojais. Kiekvieną mėnesį mūsų patiektam elektros energijos kiekiui išduodamos kilmės garantijos. Kilmės garantijų registrą administruoja „Litgrid“. Daugiau informacijos »

Visų pirma, tiekėjo pakeitimas vartotojui nieko nekainuoja. Sudarius pirkimo–pardavimo sutartį su tiekėju, tiekėjas informuoja energijos skirstomųjų tinklų operatorių ESO apie tai, kad konkretus elektros vartotojas sudarė elektros pirkimo– pardavimo sutartį bei dieną, nuo kurios sutartis įsigalioja. Reikėtų nepamiršti, kad minimalus ESO informavimo apie planuojamus tiekėjo pasikeitimus laikotarpis yra 3 savaitės. Tad jei klientas norėtų, kad elektros tiekimas prasidėtų nuo balandžio 1 d., jis privalo apie tai informuoti ESO ne vėliau kaip iki kovo 10 d.
Pakeitus tiekėją, ESO atsiųs jums energijos persiuntimo sutartį ir nuorodą į savitarnos svetainę, kurioje kas mėnesį turėsite deklaruoti elektros energijos suvartojimo duomenis.

Naujausią informaciją apie visus taikomus tarifus ir mokėjimus už patiektą elektros energiją kalendoriniais metais, palyginimą su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu ir vidutiniu tos pačios grupės vartotojo elektros energijos suvartojimu, bei duomenis apie atitinkamai vartotojų grupei būdingą elektros energijos suvartojimą galite gauti kreipęsi į savo vadybininką arba bendruoju telefonu +370 5 261 9141.
Šįmet pristatysime ir savitarnos svetainę, kurioje galėsite rasti visą jums aktualią informaciją.