Kaip dirbant iš namų sutaupyti iki 16% už elektros energiją

Kaip dirbant iš namų sutaupyti iki 16% už elektros energiją

Paskelbus karantiną gyvenimo ir darbo pobūdžio pasikeitimas lėmė ne tik prekybos elektronine įranga, žaidimo konsolėmis ar kavos aparatais ženkliu šuoliu, bet ir elektros suvartojimo namuose augimu.

Nepriklausomas energijos tiekėjas Lietuvoje UAB Enefit, remdamasis savo klientų Baltijos šalyse elektros suvartojimo duomenimis, pastebi namuose kylantį elektros energijos suvartojimą darbo metu. “Lyginant darbo savaitę iki karantino su karantino laikotarpiu, matome, jog vidutiniškai suvartojimas šoktelėjo 17%, o kai kuriomis dienomis vartojimas kyla net iki 60%” – teigia Enefit privačių klientų vadovė Edita Semėnienė.

Didžiausias suvartojimo skirtumas pastebimas pirmadieniais-trečiadieniais nuo 8-14 val., o nuo 15-16 val. elektros energijos vartojimas ima mažėti ir beveik susilygina su iki karantino laikotarpiu buvusiu vartojimu.

Išaugęs elektros energijos suvartojimas augina ir gyventojų sąskaitas už elektros energiją. Per mėnesį sąskaita gali išaugti net iki 60-73%. Didžiausią sąskaitų skirtumą pajus gyventojai, vartojantys 2 laiko zonų tarifus dėl didesnės dieninio tarifo kainos.

„Panašu, kad pačiu laiku žengėme į Lietuvos energijos rinką pasiūlydami gyventojams galimybę vartoti pigesnę elektros energiją. Tai matome ir iš augančių klientų skaičiaus. Žmonės pradeda skaičiuoti, taupyti. Sužinoję, jog mes tiekiame būtent žalią, Lietuvoje gamintą, sertifikuotą elektros energiją, sulaukiame gerų žodžių ir paskatinimų“ – džiaugiasi E.Semėnienė.


Noriu sutaupyti