Naujienos

Sužinokite apie rinkos naujienas, tendencijas ir raskite kitos naudingos informacijos

Elektros energijos rinkos apžvalga | 2019 m. rugpjūtis


Pasaulio krepšinio čempionatas, pritraukęs šimtus žiūrovų prie televizijos ekranų, nepadidino elektros energijos suvartojimo rodiklių.


Elektros suvartojimas šiemet, palyginus nei praeitais metais rugpjūtį, mažėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.


Tačiau elektros kaina auga jau ketvirtą mėnesį iš eilės. Tai lėmė išaugusi elektros energijos gamybai naudojamų žaliavų kaina, sumažėjęs importo srautas iš Skandinavijos, sumažėjusios gamybos apimtys vėjo jėgainėse bei sumažėję perdavimo pajėgumai tarp Latvijos ir Estijos.


Visgi pakankamas vandens kiekis hidrorezervuaruose, palanki hidrometereologų prognozė bei sumažėjęs CO2 emisijų kainos dėl Brexit neapibrėžtumo nuteikia optimistiškai - elektros kaina neturėtų augti.Elektros energijos biržos kaina 2019 m. rugpjūtis Electer icom


Enerģijas tirgus apskats 2019 gada Jūlijs

  • Kainos kilimą lėmė sumažėjusi gamyba vėjo jėgainėse, planiniai jungčių bei jėgainių remontai, šios savaitės viduryje prasidėjęs planinis „NordBalt“ remontas.
  • Vis tik šią savaitę padidėjusi vietinė vėjo generacija kainos augimą pristabdė ir užtikrino kainų tolygumą.
  • Šiais metais pakankamas vandens lygis hidrorezervuaruose ir palanki orų prognozė - optimistiškai nuteikia sulaukiant rudens. Pastarąją savaitę dėl Brexit neapibrėžtumo mažėjo ir CO2 emisijų kainos iki 25 Eur/toną.

CENAS JŪLIJS 2019