Pirmasis puslapis  »  Naujienos ir blogas » 

Pranešimai spaudai ir analizės

09.08 2016

Žalioji elektros energija – populiarėjantis pasirinkimas tarp Lietuvos įmonių

Metų pradžioje savo klientams pristatęs galimybę įsigyti žaliosios elektros energijos, nepriklausomas elektros tiekėjas „Enefit“ pastebi augantį susidomėjimą šiuo produktu. Šiuo metu apie 50 proc. visos bendrovės klientams patiekiamos elektros sudaro iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagaminta elektra. Žalioji elektros energija pagal bendrovei „Enefit“ suteiktas kilmės garantijas Lietuvos rinką pasiekia iš Norvegijos ir Estijos.

„Susidomėjimas mūsų parduodama žaliąja elektra tarp verslo klientų auga – praktiškai kas penktas mūsų klientas Lietuvoje yra pasirinkęs naudoti mūsų elektros energiją, pažymėtą „Green Energy“ ženklu. Šiuo metu pusę viso mūsų klientams pateikiamo kiekio sudaro būtent tokia elektros energija, o rinkoje esame vieni didžiausių elektros iš atsinaujinančių energijos šaltinių pardavėjų“, – teigia „Enefit“ generalinis direktorius Janis Bethers.

Vien per birželio mėnesį „Enefit“ klientai suvartojo apie 22 GWh ekologiškos elektros energijos, o nuo metų pradžios bendrovė jau yra patiekusi apie 120 GWh šios rūšies elektros energijos. „Enefit“ tiekiamai žaliajai elektros energijai „Green Energy“ yra suteikiamos kilmės garantijos, įrodančios, kad energija buvo pagaminta naudojant atsinaujinančius energijos išteklius.

Bendrovė „Eesti Energia“, kuriai priklauso Lietuvoje veiklą vykdanti „Enefit“, per pirmą 2016 m. pusmetį pagamino daugiau kaip 165 GWh elektros energijos iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Per praėjusius metus bendrovė iš atsinaujinančių energijos šaltinių iš viso pagamino 360,8 GWh elektros energijos.

„Eesti Energia“ valdo Narvos, Aulepo ir Virtsu vėjo elektrinių parkus, kurių bendra instaliuotoji galia sudaro 111 MW, o juose pagaminama apie pusę visos žaliosios elektros energijos. Ekologiška elektros energija taip pat gaminama Linnamės bei Keila Joa hidroelektrinėse, o alternatyvioji elektros energija gaunama bendrovei priklausančiose kogeneracinėse biokuro ir atliekų deginimo jėgainėse.

Šių metų birželio pabaigoje „Eesti Energia“ pristatė naują strategiją, pagal kurią elektros gamyba iš atsinaujinančių šaltinių planuojama sutelkti antrinėje įmonėje „Enefit Taastuvenergia“. Per artimiausius penketą metų elektros gamybos apimtį panaudojant alternatyvius energijos šaltinius nuo dabartinių 700 GWh ketinama padidinti 2 kartus.

„Eesti Energia“ buvo pirmoji įmonė Rytų Europoje, kuri savo klientams dar 2001-aisiais pasiūlė naudoti ekologišką elektros energiją, pažymėtą „Green Energy“ ženklu. „Eesti Energia“ yra didžiausia elektros energijos gamintoja Baltijos šalyse, jose bendrovė užima 25 proc. elektros pardavimų rinkos dalį.

Atgal
Enefit naujienų RSS šaltiniai