icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Parama elektromobilių įkrovimo stotelių įsirengimui gyventojams – ką reikia žinoti?

Lietuvos energetikos agentūra (ENA) kviečia gyventojus pasinaudoti galimybe gauti paramą įsirengiant elektromobilių įkrovimo stoteles. Paraiškos bus priimamos, kol pakaks skirtų lėšų, bet ne vėliau kaip iki 2025 m. rugsėjo 30 d. Vieno pareiškėjo teikiamų paraiškų skaičius – neribojamas. Kompensacijos dydis iki 60 proc. nuo fiksuoto įkainio.

Kaip pateikti paraišką?

Aplikuoti paraiškai gali ne tik tie, kurie nekilnojamo turto objektą valdo nuosavybės teise, bet ir tie, kurie nekilnojamo turto objektą nuomojasi ar valdo panaudos pagrindais.

Naujajame kvietime gyventojai gali pasirinkti labiausiai jų poreikius atitinkančias įkrovimo stoteles – iki 22 kW, su dinaminiu galios valdymu ar be jo. „Enefit“ siūlo „Autel MaxiCharger“ arba „Elinta HomeBox Slim Plus“ – pasirinktinai 11 kW arba 22 kW galios stotelę. Ją įsirengti galima ant sienos arba tvirtinti prie stulpo, be to, ji efektyviai veikia su dinaminiu galios valdymu. Visi „Enefit“ specialistai, atliekantys įkrovimo stotelės montavimo darbus, turi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos išduotą Elektros įrenginių įrengimo atestatą.

Kam galioja parama?

Elektromobilių įkrovimo stotelės gali būti įrengtos ne tik nuosavų namų kiemuose, soduose bet ir daugiabučių stovėjimo aikštelėse. Įkrovimo stotelę šalia daugiabučio namo galite įsirengti, jeigu turite nuosavą arba butui priskirtą vietą požeminėje ar antžeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje bei jeigu turite namo bendrijos atstovo ar administratoriaus sutikimą.

Svarbu pažymėti, kad pasinaudoti parama įkrovimo stotelėms galima net ir tuo atveju, jei jos jau yra įrengtos. Prašyti finansavimo galite už visas nuo 2023 m. balandžio 1 d. įsirengtas prieigas. Finansavimo dydis apskaičiuojamas pagal įkainius, atsižvelgiant į įrengiamų prieigų įrengimo vietą, kiekį, galią, dinaminio galios valdymo funkcijas.

Nuo paraiškos teikimo iki įrengimo

Jei svarstote apie įkrovimo stoteles ir norite gauti „Enefit“ pasiūlymą, tai galite padaryti užpildę užklausos formą arba susisiekdami su mumis el. paštu [email protected] bei skambindami telefonu: +370 5 261 9141. Esame pasiruošę padėti jums viso proceso metu – nuo paraiškos teikimo iki įrengimo.

Kaip vyksta paraiškų finansavimas?

Paraiškos vertinamos iš karto jas gavus, vertinimas gali užtrukti iki 55 darbo dienų. Projekto įgyvendinimo trukmė – ne daugiau kaip 12 mėnesių nuo Agentūros rašto dėl finansavimo skyrimo datos. Mokėjimo prašymus su įkrovimo stotelės ar stotelių įrengimą įrodančiais dokumentais galima teikti tik gavus Agentūros patvirtinimą, kad skiriamas finansavimas.

Finansavimas skiriamas pagal Lietuvos Respublikos Energetikos ministerijos energetikos jungtinį finansuojamą projektą „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“. Jungtinis projektas „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“ įgyvendinamas pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.

Įsirenkite stotelę ir gaukite nuolaidą įkrovimui

Įsigiję bet kurią „Enefit“ įkrovimo stotelę namams, gausite 10% nuolaidą kiekvienam įkrovimui „Enefit Volt“ tinkle neribotą laiką.

Daugiau apie projektą

Projektu siekiama iki 2026 m. kovo 31 d. įrengti apie 53 tūkstančius elektromobilių privačių įkrovimo stotelių. Tam skirta apie 45 milijonai eurų Europos Sąjungos investicijų ir valstybės biudžeto lėšų. Projektu sprendžiama privačių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklo nepakankamumo problema, finansuojant įkrovimo prieigų įrengimą individualiuose namuose ir šalia daugiabučių namų, kur gyvena daugiausiai šalies gyventojų ir potencialių elektromobilių naudotojų. Taip pat siekiama sudaryti sąlygas gyventojams įkrauti elektromobilius darbovietėse.

Pretenduoti į paraišką galite Lietuvos energetikos agentūros puslapyje.