icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Parama elektromobilių įkrovimo stotelėms jau čia – ką svarbu žinoti?

Enefit VOLT

Lietuvos energetikos agentūra (ENA) kviečia gyventojus pasinaudoti galimybe gauti paramą įsirengiant elektromobilių įkrovimo stoteles. Paraiškos bus priimamos, kol pakaks skirtų lėšų, bet ne vėliau kaip iki 2024 m. rugsėjo 30 d., vieno pareiškėjo teikiamų paraiškų skaičius – neribojamas. Kompensacijos dydis priklausys nuo stotelės tipo bei įrengimo vietos.

Šių metų Lietuvos energetikos agentūros paramos kvietime atsirado nemažai naujovių. Viena iš jų – aplikuoti paraiškai gali ne tik tie, kurie nekilnojamo turto objektą valdo nuosavybės teise, bet ir tie, kurie nekilnojamo turto objektą nuomojasi ar valdo panaudos pagrindais. Taip pat, parama elektromobilių įkrovimo stotelėms gali pasinaudoti ir tie, kurie vykdo veiklą žemės ūkio sektoriuje, pavyzdžiui, bitininkai, kurie anksčiau tokios galimybės neturėjo.

Naujajame kvietime gyventojai gali pasirinkti labiausiai jų poreikius atitinkančias įkrovimo stoteles – iki 11 arba 22 kW, su dinaminiu galios valdymu ar be jo. „Enefit“ siūlo „Elinta HomeBox Slim“ – pasirinktinai 11 kW arba 22 kW galios stotelę. Tai – ypač patikima, apdovanojimus pelniusi išmanioji elektromobilių įkrovimo stotelė, kurią įsirengti galima ant sienos arba tvirtinti prie stulpo, be to, ji efektyviai veikia su dinaminiu galios valdymu. Į „Enefit“ siūlomų įkrovimo stotelių galutinę kainą yra įtrauktas standartinis įrengimas. Visi „Enefit“ specialistai, atliekantys įkrovimo stotelės montavimo darbus, turi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos išduotą Elektros įrenginių įrengimo atestatą.

Rinktis įkrovimo stotelę

Elektromobilių įkrovimo stotelės gali būti įrengtos ne tik nuosavų namų kiemuose, bet ir daugiabučių stovėjimo aikštelėse. Įkrovimo stotelę šalia daugiabučio namo galite įsirengti, jeigu turite nuosavą arba butui priskirtą vietą požeminėje ar antžeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje bei jeigu turite namo bendrijos atstovo ar administratoriaus sutikimą.

Svarbu pažymėti, kad pasinaudoti parama įkrovimo stotelėms galima net ir tuo atveju, jei jos jau yra įrengtos. Prašyti finansavimo galite už visas nuo 2023 m. balandžio 1 d. įsirengtas prieigas. Finansavimo dydis apskaičiuojamas pagal įkainius, atsižvelgiant į įrengiamų prieigų įrengimo vietą, kiekį, galią, dinaminio galios valdymo funkcijas.

Paraiškos vertinamos iš karto jas gavus, vertinimas gali užtrukti iki 40 darbo dienų. Projekto įgyvendinimo trukmė – ne daugiau kaip 12 mėnesių nuo Agentūros rašto dėl finansavimo skyrimo datos. Mokėjimo prašymus su įkrovimo stotelės ar stotelių įrengimą įrodančiais dokumentais galima teikti tik gavus Agentūros patvirtinimą, kad skiriamas finansavimas. Mokėjimo prašymai bus vertinami ne ilgiau nei 60 darbo dienų. Patvirtinus mokėjimo prašymą, lėšos bus pervedamos per 10 darbo dienų.

Finansavimas skiriamas pagal Lietuvos Respublikos Energetikos ministerijos energetikos jungtinį finansuojamą projektą „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“. Jungtinis projektas „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“ įgyvendinamas pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.

Projektu siekiama iki 2026 m. įrengti apie 53 tūkstančius elektromobilių privačių įkrovimo stotelių. Tam skirta daugiau nei 45 milijonai eurų Europos Sąjungos investicijų ir valstybės biudžeto lėšų. Projektu sprendžiama privačių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklo nepakankamumo problema, finansuojant įkrovimo prieigų įrengimą individualiuose namuose ir šalia daugiabučių namų, kur gyvena daugiausiai šalies gyventojų ir potencialių elektromobilių naudotojų. Taip pat siekiama sudaryti sąlygas gyventojams pakrauti elektromobilius darbovietėse.

Pretenduoti į paraišką galite Lietuvos energetikos agentūros puslapyje: https://lea.submittable.com/submit