icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Valstybės reguliuojamos elektros kainos dalies pokyčiai – ką svarbu žinoti?

Kaip ir kiekvieną pusmetį, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino naujas reguliuojamas elektros kainas, kurios įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d. Prognozuojama, kad dėl šių pokyčių reguliuojama kainos dalis didės apie 2-3 centus, priklausomai nuo laiko zonos bei turimo ESO persiuntimo paslaugos plano. Tačiau svarbu pabrėžti, kad pasirinkusiems fiksuotos elektros kainos planą, elektros tiekimo kaina išliks tokia pati iki sutartyje numatyto termino pabaigos. Visgi, keičiantis valstybės reguliuojamai kainos daliai, kuri nepriklauso nuo „Enefit“, galutinė kilovatvalandės kaina keisis.

Pavyzdžiui, gyventojo, per mėnesį vidutiniškai suvartojančio apie 150 kWh elektros energijos (vienos laiko zonos tarifą bei ESO planą „Standartinis“), sąskaitą už elektrą, pasikeitus reguliuojamos kainos daliai, padidės iki 5 Eur.

Valstybės reguliuojamos elektros energijos kainos dedamosios gali keistis du kartus per metus – nuo sausio 1 d. ir nuo liepos 1 d. Šį sprendimą tvirtina VERT, o kainos dalies pokytis yra taikomas visiems nepriklausomiems tiekėjams be išimties. Svarbu paminėti, jog nauji kainų pasikeitimai įsigalioja nuo sausio mėnesio suteiktoms paslaugoms, tad sąskaitą už gruodžio ir lapkričio mėnesio paslaugas gausite pagal 2023 metų kainas.

Kas tiksliai pasikeis?

  • Keičiasi AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) persiuntimo paslaugos tarifų planų kainos. Naujas kainas pagal jūsų turimą persiuntimo planą ir daugiau informacijos rasite čia.
  • Viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kaina, kuri iki šiol buvo minusinė (-0,009438 Eur/kWh su PVM), nuo šiol sieks 0,00 Eur/kWh su PVM.
  • Persiuntimo paslaugos papildomos dedamosios kaina padidėja ir keičiasi iš 0,0000605 Eur/kWh su PVM į 0,0005445 Eur/kWh su PVM.

Kainų pokyčiai nuo 2024 m. sausio 1 d. įvyks automatiškai, tad jums jokių papildomų veiksmų atlikti nereikės.

Kaip keisis jūsų galutinė elektros kaina?

Apie tai, kaip tiksliai keičiasi galutinė kilovatvalandės kaina, klientus informuosime asmeniškai prieš pirmąsias sąskaitas, kuriuose jau bus nurodyti nauji įkainiai. Primename – visiems „Enefit“ klientams, pasirinkusiems fiksuotos elektros kainos planus, elektros tiekimo kaina išliks tokia pati iki sutartyje numatyto termino pabaigos.

Ką gali daryti patys vartotojai?

  • Klientai, kuriuos neramina būsimi pokyčiai, gali kreiptis į ESO arba į „Enefit“ dėl turimo ESO plano peržiūros ir, esant poreikiui, keitimo. Planą pravartu keistis tik tada, jei jis netinka pagal individualų suvartojimą. ESO planas gali būti keičiamas kartą per 12 mėnesių arba per 2 mėnesius nuo persiuntimo paslaugos kainų pakeitimo. Naujas kainas pagal jūsų turimą persiuntimo planą bei koks yra optimalus ESO planas informacijos rasite čia.

Kas sudaro galutinę elektros kainą?

Galutinė elektros kaina yra sudaryta iš dviejų pagrindinių dalių – nepriklausomo elektros energijos tiekėjo elektros tiekimo ir įsigijimo kainos bei valstybės reguliuojamos dalies kainos.

Valstybės reguliuojamą kainų dalį apima:

  • ESO elektros energijos skirstymo paslaugos kaina taikoma pagal pasirinktą tarifo planą („Standartinis“, „Namai“, „Namai plius“). Į persiuntimo paslaugos kainą įskaičiuotos perdavimo ir sisteminių paslaugų, kurias teikia bendrovė „Litgrid“ bei skirstymo ESO paslaugos kainos dedamosios.
  • Viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kaina yra siekiama įgyvendinti valstybės energetikos, ūkio ir (ar) aplinkos apsaugos politikos strateginius tikslus energetikos sektoriuje, atsinaujinančios energetikos sektoriuje.
  • Persiuntimo paslaugos papildoma dedamoji kaina yra skirta kompensuoti skirtumą tarp visuomeninio tiekėjo faktinių ir prognozuotų pagrįstų sąnaudų.