icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Kaip sumažinti elektros energijos vartojimą namuose

Kaip sumažinti elektros energijos vartojimą namuose

Nesvarbu ar esate izoliuoti namie ar laikydamiesi karantino dirbate iš namų, vienas iš svarbiausių dalykų apie kurį turite pagalvoti - tai suvartojamos energijos kaina ir kokiais būdais galima sutaupyti vartojamą energiją. Tam, kad, leidžiant karantiną namie, sutaupytumėte arba bent jau neviršytumėte vidutinių mokesčių už elektros energiją, siūlome jums porą sprendimų kaip protingai paskirstyti elektros energiją išliekant draugiškiems gamtai.

Pilnai išjunkite savo elektros prietaisus

Dauguma žmonių turi įprotį palikti savo elektrinius prietaisus miego režime arba įjungtus į tinklą, kuomet jų nenaudoja. Kiekviena įjungta į tinklą nenaudojama elektrinė priemonė kas valandą kainuoja apie eurą per metus ir, nors gali atrodyti, kad tai nėra reikšminga gamtai, iš tiesų yra reikšminga.

Todėl, kai jūs nenaudojate elektrinių prietaisų, ištraukite juos iš tinklo. Taip pat svarbu prisiminti, kad geriausia naudotis prietaisu tiek, kiek reikia, o nenaudojant – pilnai išjungti.

Galite naudoti prailgintuvą su išjungimo mygtuku, kuris jungia kelis prietaisus, tad išjungti nebesinaudojant yra dar paprasčiau.

Pilnai išjunkite savo elektros prietaisus
Naudokite nešiojamąjį kompiuterį

Naudokite nešiojamąjį kompiuterį

Dirbant iš namų rekomenduojama naudoti nešiojamąjį kompiuterį, kuris, remiantis atliktais tyrimais, suvartoja net 80% mažiau elektros energijos, negu stacionarusis kompiuteris. Planšetė yra dar efektyvesnis ir taupesnis prietaisas, tačiau šiuo atveju turite pagalvoti apie jūsų regėjimą.

Tyrimai parodo, kad stacionarus kompiuteris sunaudoja apie 500 kWh elektros energijos per metus, nešiojamasis kompiuteris – 60 kWh, o planšetė – 3 kWh elektros energijos per metus.

Įsijunkite energijos saugojimo režimą tiek kompiuteryje, tiek mobiliajame telefone

Beveik kiekvienas kompiuteris ir telefonas šiais laikais turi energijos saugojimo režimą. Savo prietaisuose pakeiskite nustatymus, taip, kad jais nesinaudojant sustotų veikę iki vėl pradėsite jais naudotis. Jie suvartos mažiau energijos negu suvartotų būdami pilnai įjungti.

Naudokite taupias, efektyvias lemputes

Vienas lengviausių būdų sutaupyti elektros energiją namuose yra pakeisti paprastas lemputes į taupias, energetiškai efektyvias lemputes. Priklausomai nuo lemputės modelio, ji gali suvartoti 25-80% mažiau elektros energijos negu įprastos lemputės, be to ilgiau tarnauti.

Naudokite spausdintuvą tik tuomet, kai jo tikrai reikia

Pagal galimybes dokumentus skaitykite kompiuterio ekrane, o ne spausdinkite juos. Tai sutaupo nemažai elektros energijos. Be to sumažinę popieriaus vartojimą prisidėsite prie aplinkos tausojimo.

Norėdami pasitikrinti, ar nepermokate už elektros energiją, įsivertinkite, kiek sutaupysite pasirinkę ENEFIT ->

Noriu sutaupyti