icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Elektros energijos taupymas be investicijų arba kokia ESCO nauda

Elektros energijos taupymas be investicijų arba kokia ESCO nauda

Vienas taupymo būdų – apšvietimo modernizavimas, pakeičiant senus šviestuvus į LED. Didesnėms įmonėms tai reiškia nemažas investicijas ir gali kainuoti nuo 20 tūkst. iki 200 tūkst. eurų. Tačiau yra galimybė pasinaudoti moderniais finansavimo modeliais (tarkime, ESCO), kurie leidžia visose industrijos šakose modernizuoti apšvietimą neinvestuojant, o atsiskaityti su paslaugos teikėju iš sutaupytų lėšų. Projektui pasibaigus įdiegtos taupymo priemonės lieka kliento nuosavybė.

Pasak mūsų įmonės UAB „Enefit“ naujų paslaugų vystymo vadovo Gražvydo Kruopio, bet kurioje industrijoje veikiančioms įmonėms tokie projektai taip pat būtų itin naudingi.

Pavyzdžiui, jis nurodė vieną iš neseniai baigtų projektų, kuris buvo įgyvendintas prekybos įmonėje. „Bendrovės „Vilniaus kooperacijos prekyba“ prekybos centro ir sandėlio apšvietimas tapo puikiu efektyvios modernizacijos pavyzdžiu. Šviestuvų keitimas nesutrikdė prekybos centro darbo, o darbuotojai jau pirmosiomis dienomis gyrė pagerėjusias darbo sąlygas. Šio sprendimo naudą per ateinantį dešimtmetį pajus ir klientas – tai jam leis sutaupyti iki 120 tūkst. eurų išlaidų elektros energijai“, – pasakojo G.Kruopys.

Mūsų įmonė šiuos projektus įgyvendina ne tik privačioms įmonėms, bet ir savivaldybėms. Tauragės ir Kalvarijų savivaldybėse iki metų pabaigos bus atnaujinta daugiau kaip 5,3 tūkst. gatvės šviestuvų – juos planuojama pakeisti moderniais LED. Skaičiuojama, kad, pakeitus senus gatvių šviestuvus į LED, Tauragės savivaldybės sąskaitos už elektros energiją gatvių apšvietimui sumažės iki 85 tūkst. eurų per metus.

Skaityti daugiau ČIA.