Elektros energijos taupymas be investicijų arba kokia ESCO nauda

Elektros energijos taupymas be investicijų arba kokia ESCO nauda

Vienas taupymo būdų – apšvietimo modernizavimas, pakeičiant senus šviestuvus į LED. Didesnėms įmonėms tai reiškia nemažas investicijas ir gali kainuoti nuo 20 tūkst. iki 200 tūkst. eurų. Tačiau yra galimybė pasinaudoti moderniais finansavimo modeliais (tarkime, ESCO), kurie leidžia visose industrijos šakose modernizuoti apšvietimą neinvestuojant, o atsiskaityti su paslaugos teikėju iš sutaupytų lėšų. Projektui pasibaigus įdiegtos taupymo priemonės lieka kliento nuosavybė.

Pasak mūsų įmonės UAB „Enefit“ naujų paslaugų vystymo vadovo Gražvydo Kruopio, bet kurioje industrijoje veikiančioms įmonėms tokie projektai taip pat būtų itin naudingi.

Pavyzdžiui, jis nurodė vieną iš neseniai baigtų projektų, kuris buvo įgyvendintas prekybos įmonėje. „Bendrovės „Vilniaus kooperacijos prekyba“ prekybos centro ir sandėlio apšvietimas tapo puikiu efektyvios modernizacijos pavyzdžiu. Šviestuvų keitimas nesutrikdė prekybos centro darbo, o darbuotojai jau pirmosiomis dienomis gyrė pagerėjusias darbo sąlygas. Šio sprendimo naudą per ateinantį dešimtmetį pajus ir klientas – tai jam leis sutaupyti iki 120 tūkst. eurų išlaidų elektros energijai“, – pasakojo G.Kruopys.

Mūsų įmonė šiuos projektus įgyvendina ne tik privačioms įmonėms, bet ir savivaldybėms. Tauragės ir Kalvarijų savivaldybėse iki metų pabaigos bus atnaujinta daugiau kaip 5,3 tūkst. gatvės šviestuvų – juos planuojama pakeisti moderniais LED. Skaičiuojama, kad, pakeitus senus gatvių šviestuvus į LED, Tauragės savivaldybės sąskaitos už elektros energiją gatvių apšvietimui sumažės iki 85 tūkst. eurų per metus.

Skaityti daugiau ČIA.